Już pierwszego dania po feriach wypoczęci szkolni naukowcy licznie zjawili się na wykładzie zorganizowanym w ramach Koła Naukowego GRAFEN. Wykład, zatytułowany „Automaty komórkowe. Czy w matematyce jest życie?”, poprowadził dr Marcin Borkowski – matematyk, programista, tata Julki z drugiej klasy. Pan Marcin przedstawił model „gry w życie” brytyjskiego matematyka Johna Conwaya – jest to model komórek, które pojawiają się i znikają zgodnie z ustalonymi regułami.

Zaprezentował kilka ciekawych kombinacji, które powstają w wyniku działania tych reguł. Pokazał w ten sposób, że za pomocą prostych zasad można stworzyć bardzo skomplikowany układ. Młodzi naukowcy z uwagą śledzili zachodzące procesy.

 

Wojewódzki Konkurs Fletowy edycja 2020-2021

http://www.konkursfletowy.5v.pl/

 

 Wojewódzki konkurs niemieckiego "Aforyzmy w komiksie"

 

 

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56