Młodzi naukowcy ze szkolnego Koła Naukowego GRAFEN poznawali ostatnio zagadnienia dotyczące dwóch różnych światów: świata cyfrowego i świata przyrody. 16 kwietnia dr inż. Adam Wójtowicz z Katedry Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego przedstawił wykład zatytułowany Jak atakują hakerzy i czy internet jest bezpieczny?. Pan Adam omówił zagrożenia wynikające z niewłaściwej ochrony swoich danych w internecie oraz podstępne metody stosowane przez hakerów. Obrazowo objaśnił systemy rozprzestrzeniania się i działania hakerskich ataków. Uczestnicy spotkania pozytywnie zaskoczyli Pana Adama bardzo żywiołowym zainteresowaniem tym tematem, złożonością pytań, a zarazem bogatą wiedzą.