Młodzi naukowcy ze szkolnego Koła Naukowego GRAFEN poznawali ostatnio zagadnienia dotyczące dwóch różnych światów: świata cyfrowego i świata przyrody. 16 kwietnia dr inż. Adam Wójtowicz z Katedry Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego przedstawił wykład zatytułowany Jak atakują hakerzy i czy internet jest bezpieczny?. Pan Adam omówił zagrożenia wynikające z niewłaściwej ochrony swoich danych w internecie oraz podstępne metody stosowane przez hakerów. Obrazowo objaśnił systemy rozprzestrzeniania się i działania hakerskich ataków. Uczestnicy spotkania pozytywnie zaskoczyli Pana Adama bardzo żywiołowym zainteresowaniem tym tematem, złożonością pytań, a zarazem bogatą wiedzą.

 

Wojewódzki Konkurs Fletowy edycja 2020-2021

http://www.konkursfletowy.5v.pl/

 

 Wojewódzki konkurs niemieckiego "Aforyzmy w komiksie"

 

 

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56