Bajeczne kryształy

Podczas tego spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia kryształów cukru oraz widzieliśmy piryt tzw. „złoto głupców”, górski agat, ametyst, hematyt i krzemień pasiasty. Sala cała była wypełniona „młodymi chemikami”. Z pomocą nauczycielki wykonaliśmy kryształy przy użyciu KAl (SO4)2 x 12 H2O czyli ałunu i Cu SO4 x 5H2O. Na drugi dzień mogliśmy już zaobserwować wyhodowane przez nas kryształy. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat diamentów oraz tych szlachetnych kamieni.