Bajeczne kryształy

Podczas tego spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia kryształów cukru oraz widzieliśmy piryt tzw. „złoto głupców”, górski agat, ametyst, hematyt i krzemień pasiasty. Sala cała była wypełniona „młodymi chemikami”. Z pomocą nauczycielki wykonaliśmy kryształy przy użyciu KAl (SO4)2 x 12 H2O czyli ałunu i Cu SO4 x 5H2O. Na drugi dzień mogliśmy już zaobserwować wyhodowane przez nas kryształy. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat diamentów oraz tych szlachetnych kamieni.

Wojewódzki Konkurs Fletowy edycja 2020-2021

http://www.konkursfletowy.5v.pl/

 

 Wojewódzki konkurs niemieckiego "Aforyzmy w komiksie"

 

 

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56