22  grudnia społeczność szkolna spotkała się na wspólnym kolędowaniu. Uczniowie poszczególnych klas  prezentowali wylosowane przez siebie kolędy, ich wykonaniu towarzyszyła szczególna oprawa instrumentalna lub choreograficzna (przygotowana wcześniej na lekcjach muzyki). Suplementem do tych występów było wskazanie ciekawostek (uprzednio skrzętnie wyszukiwanych na lekcji religii)  związanych z poszczególnymi utworami. Uczniowie prezentowali również gwiazdki  i śnieżynki, które wykonywali według projektu podanego przez naszą Panią plastyk.

Po zakończeniu prezentacji kolęd przez pierwszą grupę klas, uczniowie 5a i 5c zaprezentowali  przedstawienie jasełkowe.Całe spotkanie  zwieńczyło złożenie życzeń, po których uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się na wigilie klasowe.