Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Strażnicy Sieci” !
Konkurs kierowany do uczniów w wieku 8-12 lat oraz do szkół.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na tak ważną kwestię jak bezpieczne korzystanie z Internetu. W ramach projektu chcemy poprzez edukację i działania artystyczne stworzyć wśród uczniów społeczność Strażników Sieci, którzy będą świadomi zagrożeń płynących z Cyberprestrzeni i będą chronić zarówno siebie, jak i swoich rówieśników.      

Informacje szczegółowe o Konkursie oraz prace na konkurs nadsyłać można od 17 października do 1 grudnia 2016r do nauczycieli plastyki i informatyki.

 

 

 

DLA UCZESTNIKÓW

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Strażnicy Sieci” kierujemy do uczniów w wieku 8-12 lat. Konkurs będzie trwał od 17 października do 1 grudnia 2016r.

 

Wiemy, że Internet towarzyszy Wam w codziennej zabawie, nauce, rozmowach i zależy nam na tym, aby cyberprzestrzeń była dla Was miejscem bezpiecznym. Abyście korzystali z niej mądrze, nie rezygnując przy tym z ulubionych form spędzania czasu!

 

Dlatego wszystkich, którzy razem z Czerwonym Lwem Watchguarda chcą zostać Strażnikami Sieci i pomóc w promowaniu idei Bezpiecznego Internetu zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

 

Co trzeba zrobić? Wystarczy puścić wodze wyobraźni i przenieść swoją artystyczną wizję na papier. Wcześniej można poszukać odpowiedzi na takie przykładowe pytania:

 

Jakie są zagrożenia płynące z Sieci?

 

Co to jest cyberprzemoc?

 

Czy trojan i robak to szkodniki?:) 

 

Czy firewall to pozytywny czy negatywny bohater w Internecie?

W swoich pracach nie zapomnijcie o Czerwonym Lwie – Strażniku Sieci, który chroni Was w Internecie. Dołączcie do niego i stańcie się także Strażnikami Sieci, a przy tym dobrze się bawcie i zdobywajcie fajne nagrody!

 

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56