Klasa 6a wykonała kolejne zadanie Szkolnej Ligi Wolontariackiej, której organizatorem jest poznańskie ZOO. Młodzież przygotowała kule dla ptaków.

Spróbujecie i Wy?
Przykładowe składniki: smalec wieprzowy, ziarna zbóż, nasiona słonecznika, dyni,
siemię lniane, otręby, suszone owoce jarzębiny, głogu, dzikiej róży, rozłupane orzechy, siatki po warzywach, wydrążone skórki pomarańczy, szyszki albo kubki po
śmietanie, margarynie itp. dratwa, sznurek lub drucik. Dla dobra ptaków pamiętajmy, aby unikać produktów przetworzonych np.: solonego słonecznika, pieczywa, smalcu ze skwarkami lub mięsem. Zachęcamy do wykorzystania w pierwszej kolejność szyszek i skórek pomarańczy. Kule w siateczkach, trzeba regularnie kontrolować, a siatki koniecznie usunąć gdy zostaną opróżnione.